آتلیه کودک

ویژگی های یک آتلیه عکاسی کودک خوب

ما در این مقاله قصد داریم تا به شما کمک کنیم که بتوانید یک آتلیه کودک خوب را از یک آتلیه کودک ضعیف تشخیص دهید و از فرزند دلبندتان عکس های زیبایی را ثبت کنید.

ارائه نمونه کار با کیفیت های مختلف

اگر می خواهید عکس های فرزندتان با کیفیت و خاص باشد، باید در انتخاب آتلیه برای فرزندتان دقت کنید. یکی از بهترین راه ها برای انتخاب مکان مناسب، نگاهی به نمونه کار های قبلی آن ها است.

اگر مسئول آتلیه تنها چندین عکس به شما داده است یا در شبکه های اجتماعی خبری از آن نیست، به این معنی است که او به صورت حرفه ای از کودکان عکاسی نمی کند و قابل اعتماد نیست.

قطعا مهم ترین فاکتور در تشخیص یک آتلیه عکاسی کودک این است که آن آتلیه کودک، نمونه کار های قوی و با کیفیت داشته باشد. معمولا آتلیه ها این نمونه کار ها را در شبکه های اجتماعی مانند پیج اینستاگرام به اشتراک می گذارند و برای عموم مردم قابل مشاهده است.

مسافت بین محل زندگی تا آتلیه

فاصله بین آتلیه تا محل کار یا زندگی را حتما در نظر بگیرید. نزدیک بودن آتلیه کودک به محل سکونت یا محل کار به ما این امکان را می دهد که با دردسر کمتری به آنجا برسیم و نگران هزینه حمل و نقل و ترافیک در شهر نباشیم.

استفاده از نیروهای متخصص و آموزش دیده

عکاسی یک هنر است و هر فعالیتی در آتلیه کودک نیاز به هنر و مهارت دارد. یک استودیو باید در زمینه عکاسی دارای مهارت بالایی باشد، مهارت های خوبی در کار با نرم افزارهای گرافیکی داشته باشد و از نظر روانی برای کار با کودکان واجد شرایط باشد.

آماده اجرای ایده های متفاوت و متنوع

استودیوها باید بتوانند ژست های مختلف را اجرا کنند و آنها را با خانواده ها هماهنگ کنند تا نظر خود را بیان کنند. آتلیه کودک وقتی موفق است که بتواند با توجه به شرایط مختلف ژست های متنوعی را پیشنهاد دهد تا بتواند بهترین عکس ممکن را به ثبت رساند.

با شرایط عکاسی کودک کمی بیشتر آشنا شوید.

اگر با اصطلاحات عکاسی آشنایی ندارید، وقتی به آتلیه عکاسی کودکان می روید، متوجه تفاوت ها و مزیت های یک آتلیه تخصصی کودک نسبت به آتلیه های دیگر نخواهید شد.

قبل از رفتن به آتلیه کودک، در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی به دنبال عکس های زیبای کودکان باشید و عکس های زیبا را از عکس های بی کیفیت تشخیص دهید. می توانید مدل های مورد علاقه خود را در تلفن همراه خود ذخیره کنید و از عکاس بخواهید که این مدل ها را روی کودک شما اعمال کند و عکس بگیرد.

به دوربین ها، تجهیزات و نور آتلیه کودک توجه کنید.

به روز بودن تجهیزات و دوربین های آتلیه عکاسی کودک بسیار مهم است. این امر نقش مهمی در بهبود کیفیت عکس ها و اصلاح عکس های کودکان دارد. لنزهای قوی و جدید حتی کوچکترین جزئیات را ثبت می کنند.

نکته مهم دیگر نورپردازی در آتلیه عکاسی است. هر چه نورپردازی در آتلیه عکاسی بهتر باشد، عکس ها واضح تر و زیباتر می شوند. پس به تجهیزات عکاسی آتلیه توجه کنید.

از مسئول آتلیه عکاسی کودک بخواهید قوانین و خدمات را توضیح دهد.

برخی از استودیوها قوانین خاصی دارند و شما به عنوان مشتری باید از این قوانین آگاه باشید. به عنوان مثال برخی از آن ها اجازه نمی دهند برای کودک غذا بیاورید.

زمانی که قوانین آتلیه را می دانید، طبق آنها عمل کنید و این باعث آسایش و راحتی شما و فرزند عزیزتان می شود.

چند نکته مهم دیگر در عکاسی کودک

 • نزدیکی آتلیه به منزل شما برای راحتی کودک و والدین 
 • عکاسی استاندارد و حرفه ای
 • برای جلوگیری از کودک آزاری، اصول عکاسی را رعایت کنید
 • دوربین های با کیفیت
 • فضای حرفه ای آتلیه برای عکاسی کودکان
 • عکس ها را به صورت گرافیکی ویرایش کنید تا زیباتر شوند

آتلیه کودک شمال تهران

اگر ساکن شمال تهران هستید، احتمالاً به دنبال یک آتلیه کودک در نزدیکی محل سکونت خود هستید تا رفت و آمد خود به آتلیه را هم برای شما و هم برای فرزندتان آسان کند. در این صورت احتمالاً از خود می پرسید که چگونه می توانید بهترین آتلیه کودک در شمال تهران را پیدا کنید. 

قیمت عکاسی در بهترین آتلیه کودک در شمال تهران

هزینه عکاسی کودک در شمال تهران تحت تاثیر عوامل مختلفی است. این عوامل ممکن است شامل سن کودک شما، انتخاب منظره عکاسی، تعداد عکس ها و غیره باشد که هر کدام بر هزینه عکسبرداری تاثیر می گذارد. قیمت ها بسته به آتلیه عکس قابل تغییر است و هر آتلیه قیمت های خاص خود را دارد. بدیهی است که یک آتلیه کودک با کیفیت و شناخته شده که تمام ویژگی های فوق را داشته باشد، قیمت بالاتری نسبت به آتلیه مبتدی دارد.

آتلیه کودک غرب تهران

یکی از مزیت های آتلیه کودک در غرب تهران این است که ساکنان کرج نیز دسترسی خوبی به این نقطه از تهران دارند.

مهم ترین نکته در هنگام عکاسی از کودکان صبر و شکیبایی عکاس برای ثبت تمام لحظات فوق العاده کودک است. نوزادان انرژی بی پایانی در بازی دارند. این هنر عکاسان آتلیه های کودک درغرب تهران است که در حین دوستی و بازی با کودکان عکس های بی نظیری می گیرد. آتلیه های کودک در غرب تهران در کنار توسعه تجهیزات و مبلمان پیشرفت چشمگیری در زمینه عکاسی داشته اند. 

آتلیه کودک شرق تهران

بخش اعظمی از جمعیت شهر تهران در مناطق شرقی آن ساکن هستند. بنابر این وجود آتلیه کودک شرق تهران دارای اهمیت بسیار زیادی است. امروزه چندین آتلیه کودک شرق تهران فوق العاده حرفه ای که آتلیه تخصصی کودک هستند، فعالیت می کنند و با تجهیزات فوق العاده خود لحظات زیبایی را به ثبت می رسانند.

آتلیه کودک مرکز تهران

بهترین دسترس پذیری در بین تمامی مناطق تهران، مناطق مرکز تهران هستند زیرا از تمامی مناطق شمالی، جنوبی، شرقی و غربی امکان دسترسی به مرکز تهران وجود دارد.

آتلیه کودک مرکز تهران بسیار زیاد وجود دارد و مادران عزیز می توانند برای عکاسی کودک دلبند خود به آتلیه کودک مرکز تهران مراجعه نمایند.

قیمت عکس آتلیه کودک

معیار شما برای انتخاب آتلیه عکاسی کودک نباید گران یا ارزان بودن قیمت عکس آتلیه کودک باشد. چون ملاک درستی نیست. اگر از کیفیت عکس های آتلیه ای کودک خوشتان می آید، موضوع مالی عکس ها را در نظر نگیرید تا در پایان روز کیفیت آلبوم فرزندتان شما را شگفت زده کند!

با این حال اگر به هر دلیلی موضوعات مالی برای شما با اهمیت است، پیشنهاد می کنیم بیشتر به مناطق جنوب تهران مراجعه کنید زیرا هرچه به مناطق بالا شهر تهران نزدیک می شویم، تجهیزات حرفه ای تری دارند و به همین دلیل قیمت عکس آتلیه کودک در این مناطق بسیار بالا است.

عکاسی بارداری

عکاسی بارداری در سال های اخیر بسیار رایج شده است، این نوع عکاسی به مهارت کافی نیاز دارد.

با توجه به شرایط خاصی که خانم های باردار دارند باید بتوان در کمترین زمان بهترین عکس را از آنها گرفت و همچنین از ژست هایی استفاده نمود که باعث نمی شود خانم های باردار اذیت شوند.

این نوع عکس برای ثبت خاطرات اعضای جدید خانواده گرفته می شود، بنابراین می توان عکس بارداری را در داخل و حتی خارج از خانه گرفت.

برای عکاسی بارداری چه لباسی بپوشیم؟

موضوع عکاسی بارداری مادر است و لباس هایی که مادر می پوشد تاثیر زیادی در زیبایی عکس دارد. پس در انتخاب یک لباس زیبا و مناسب دقت کنید.

حتما همه مادران قبل از عکس گرفتن این سوال را می پرسند که چه بپوشیم؟

لباس های مختلفی مانند ماکسی بلند، لباس های کوتاه و چسبان، لباس های لوکس، ست لباس و لباس مناسب بارداری چند نوع از لباس های مناسب برای عکاسی بارداری هستند.

نکات مهم برای عکاسی بارداری

 • • انتخاب زمان مناسب: زمانی که شکم به اندازه کافی بالا باشد، برای عکاسی مناسب است. 
 • • انتخاب پس زمینه مناسب: پس زمینه مناسب برای زیبایی عکس بسیار موثر است. از پس زمینه های شلوغ مانند ایستادن در مقابل مکان های شلوغ خودداری کنید و محیطی آرام را برای عکس برداری انتخاب کنید.
 • • انتخاب حالت بدنی مناسب: حالت بدنی خوب به عکس انرژی مثبت و خوبی می دهد، پس سعی کنید در انتخاب ژست دقت نمایید.
 • • زاویه عکاسی مناسب: زاویه مناسب عکاسی بارداری بسیار مهم است، برای این کار سعی کنید عکس کامل نگیرید، زاویه 45 درجه برای این نوع عکاسی مناسب است.
 • • انتخاب یک عکاس خوب یا آتلیه حرفه ای: اگر قصد دارید در خانه عکس بگیرید، حتما فردی را انتخاب کنید که او در این کار مهارت دارد، بهتر است فردی را نیز انتخاب کنید که با او احساس راحتی می کنید.